Symulator pojazdu poprawia zdolności badawcze CVG

  • Home
  • Symulator pojazdu poprawia zdolności badawcze CVG
10 listopada 2012

Symulator komputerowy Noise Vibration Harshness (NVH) zwiększył istotnie relacje Commercial Vehicle Group (CVG) z klientami oraz zdolności testowania metodą jury.

Symulator jest najnowszym dodatkiem do szeregu produktów Hottinger Brüel & Kjær, których gromadzenie rozpoczęło się od uruchomienia laboratorium badawczo-rozwojowego w roku 2008.

Sięgając w przeszłość, gdy CVG postanowiło uruchomić nowe laboratorium, połączony zespół ekspertów od spraw handlowych i konstruowania pojazdów polecił Hottinger Brüel & Kjær, jako dostawcę sprzętu, którego potrzebowali do rozwoju NVH swoich rozwiązań motoryzacyjnych.

Zespół NVH używa symulatora do znajdywania przyczyn awarii i wykonywania diagnostyki. Do analizowania swoich prac rozwojowych i pokazywania ich klientom, CVG używa komputera, jako jednostki samodzielnej lub włączonego do symulatora całej ciężarówki. Ten symulator jest sprzężony z symulatorem napędu o sześciu stopniach swobody wykonanym przez MOOG. Przy jego pomocy można symulować wzniesienia, śnieg i lód, a przez to prowadzić porównania z produktami konkurencyjnymi. Symulator NVH dodaje dźwięk i drgania wnętrza kabiny, aby stworzyć całkowicie realistyczne wrażenie kierowania pojazdem.

http://www.bksv.com/NewsEvents/News/CommecialVehicleGroup.aspx