Sonoscout pomiar parametrów w miejscu kierowcy

  • Home
  • Sonoscout pomiar parametrów w miejscu kierowcy
7 stycznia 2015

iPad® do zarządzania i odsłuchiwania wyników rejestracji.

Używając przenośnego system Sonoscout™ specjaliści mogą oceniać rejestrację w czasie rzeczywistym eliminując ryzyko zapisu złych danych i powtarzania kosztownych testów.

Sonoscout jest unikalnym, przenośnym rejestratorem hałasu, drgań i uciążliwości (Noise, Vibration and Harshness – NVH) oferującym monitorowanie oraz analizę w czasie rzeczywistym. Proces ustawień jest szybki i łatwy. Aby go opanować nie jest potrzebna instrukcja obsługi.

System Sonoscout zawiera przenośny moduł analizatora, tablet typu iPad oraz słuchawki douszne aby rejestrować oraz odtwarzać dźwięk. Dźwięk, drgania oraz dane pomocnicze z maksymalnie 12 kanałów są bezprzewodowo przesyłane z modułu analizatora do tabletu.

Maksymalne zaufanie do jakości testu bazuje na ciągłym przeglądaniu informacji na ekranie iPada który jest dobrze widzialny z miejsca kierowcy. Przez podłączenie do magistrali CAN pojazdu, system Sonoscout wyświetla wszystkie ważne parametry testu włącznie z prędkością silnika, prędkością pojazdu oraz sygnałami NVH. Później w Google Earth można wyświetlić znaczniki zdarzeń wstawione przez użytkownika wraz z informacją GPS o trasie.

Ustawianie system jest bardzo szybkie a operator może po prostu nosić zestaw mikrofonowy do rejestracji dźwięku w pozycji uszu. Ilość kabli jest zminimalizowana poprzez zasilanie bateryjne i łączność Wi-Fi. Inteligentna funkcjonalność jak automatyczne rozpoznawanie przetworników przez technologię TEDS minimalizuje czas ustawień. Równocześnie dzięki technologii Dyn-X firmy Hottinger Brüel & Kjær wyeliminowano problem niedosterowania lub przesterowania ponieważ system posiada efektywny zakres dynamiczny ponad 160 dB.

Zakres analizy obejmuje FFT, analizę rzędów, analizę tercjową, wyświetlenie spektrogramów oraz metryk jakości. Użytkownik może szybko wybrać wyświetlanie do czterech analiz dla czterech różnych testów.

Opcja samodzielnej rejestracji obejmuje zapis danych na karcie pamięci SD. Przy użyciu tej opcji dane są najpierw zapisywane bezpośrednio na karcie SD zainstalowanej w module analizatora a gdy rejestracja zostanie zakończona wówczas są szybko przesyłane bezprzewodowo do iPada dla dalszej analizy oraz wykorzystania.

Przesłanie danych do komputera w celu dalszej analizy i udostępnienia odbywa się przez wprowadzenie adresu IP tabletu do okna przeglądarki internetowej i przesył poprzez Wi-Fi. Inne opcje obejmują iTunes i DiskAid.

Sonoscout jest idealnie dopasowany do oprogramowania Reflex firmy Hottinger Brüel & Kjær służącego do analizy zarejestrowanych danych.

iPad® jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Apple Inc.