Pomiar hałasu w środowisku zewnętrznym wraz z rejestracją parametrów pogodowych

 

Pomiary hałasu w środowisku zewnętrznym są wykonywane z użyciem przenośnych mierników poziomu dźwięku firmy Brüel & Kjær typ 2250, 2270 i 2250 Light. Urządzenie to sprawia, że jest możliwa równoczesna rejestracja parametrów, jakich dostarcza pomiar hałasu oraz parametrów pogodowych.

Warunki pogodowe mogą znacząco wpływać na propagację dźwięku, a zatem wpływać na zmierzone poziomy hałasu. Wykonując pomiar hałasu na zewnątrz, należy wziąć pod uwagę prędkość i kierunek wiatru. Większość norm regulujących pomiary hałasu w środowisku określa limity prędkości i kierunku wiatru (np. ISO 1996-2:2007).

Stacja pogodowa MM-0316 – urządzenie, które spełnia oczekiwania specjalistów

Stacja pogodowa MM-0316 zaspokaja potrzeby konsultantów, pomagając im w dokonaniu pomiarów hałasu w środowisku tak że warunki wiatrowe są dokumentowane w trakcie pomiaru. W ten sposób są pewni spełnienia wymagań odnośnie warunków pomiarowych zamiast później dokonywać korekt w profilu czasowym, wykluczając pomiary, gdy warunki wiatrowe nie spełniały wymagań norm.

Lekki zespół czujników stacji pogodowej łączy się bezpośrednio z miernikiem poziomu dźwięku, z którego jest równocześnie zasilany. Eliminuje to potrzebę posiadania dodatkowych baterii. Zestaw stacji pogodowej zawiera adaptery potrzebne do montażu na standardowych statywach lub masztach. Urządzenie jest oparte na technologii ultradźwiękowej i działa powyżej górnej granicy zakresu częstotliwości mikrofonu. Umożliwia to jego umieszczenie w pobliżu punktu pomiarowego.

Zestaw stacji pogodowej zapewnia kompleksowe rozwiązanie pomiarowe dla konsultantów. Wyróżnia go doskonała jakość wykonania, wielofunkcyjność oraz korzystna cena. Prędkość i kierunek wiatru są rejestrowane jednocześnie z parametrami hałasu, a następnie po powrocie do biura pobierane przy użyciu oprogramowania Measurement Partner Suite typ BZ-5503. Dane dostarczane przez czujniki hałasu oraz dane pogodowe są wyświetlane na tym samym wykresie. Znaczniki mogą być automatycznie ustawiane na profilu hałasu w zależności od wymaganych kryteriów prędkości i kierunku wiatru a parametry hałasu mogą być odpowiednio obliczone.

Zestaw stacji pogodowej firmy Brüel & Kjær jest oparty o ultradźwiękowy czujnik wiatru WINDCAP typ WMT52 firmy Vaisala.

 

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj: zestaw stacji pogodowej MM-0316-A
http://www.bksv.com/Products/handheld-instruments/sound-level-meters/accessories/MM0316.aspx

Chcesz wiedzieć, jaka jest cena urządzenia? Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy udzielą Ci dokładniejszych informacji.