Pomiar hałasu w środowisku zewnętrznym wraz z rejestracją parametrów pogodowych

 

Pomiary hałasu w środowisku zewnętrznym są wykonywane z użyciem przenośnych mierników poziomu dźwięku firmy Brüel & Kjær typ 2250, 2270 i 2250 Light. Przez zastosowanie nowej stacji pogodowej jest możliwa równoczesna rejestracja parametrów, jakich dostarcza pomiar hałasu oraz parametrów pogodowych.

Warunki pogodowe mogą znacząco wpływać na propagację dźwięku, a zatem wpływać na zmierzone poziomy hałasu. Wykonując pomiar hałasu na zewnątrz, należy wziąć pod uwagę prędkość i kierunek wiatru. Większość norm regulujących pomiary hałasu w środowisku określa limity prędkości i kierunku wiatru (np. ISO 1996-2:2007).

Stacja pogodowa MM-0316 zaspokaja potrzeby konsultantów, pomagając im w dokonaniu pomiarów hałasu w środowisku tak że warunki wiatrowe są dokumentowane w trakcie pomiaru. W ten sposób są pewni spełnienia wymagań odnośnie warunków pomiarowych zamiast później dokonywać korekt w profilu czasowym wykluczając pomiary gdy warunki wiatrowe nie spełniały wymagań norm.

Lekki zespół czujników stacji pogodowej łączy się bezpośrednio z miernikiem poziomu dźwięku z którego jest równocześnie zasilany. Eliminuje to potrzebę posiadania dodatkowych baterii. Zestaw stacji pogodowej zawiera adaptery potrzebne do montażu na standardowych statywach lub masztach. Zestaw stacji pogodowej jest oparty na technologii ultradźwiękowej i działa powyżej górnej granicy zakresu częstotliwości mikrofonu. Umożliwia to jego umieszczenie w pobliżu punktu pomiarowego.

Zestaw stacji pogodowej zapewnia kompleksowe rozwiązanie pomiarowe dla konsultantów. Prędkość i kierunek wiatru są rejestrowane jednocześnie z parametrami hałasu, a następnie po powrocie do biura pobierane przy użyciu oprogramowania Measurement Partner Suite typ BZ-5503. Dane dostarczane przez czujniki hałasu oraz dane pogodowe są wyświetlane na tym samym wykresie. Znaczniki mogą być automatycznie ustawiane na profilu hałasu w zależności od wymaganych kryteriów prędkości i kierunku wiatru a parametry hałasu mogą być odpowiednio obliczone.

Zestaw stacji pogodowej firmy Brüel & Kjær jest oparty o ultradźwiękowy czujnik wiatru WINDCAP typ WMT52 firmy Vaisala.

 

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj: zestaw stacji pogodowej MM-0316-A
http://www.bksv.com/Products/handheld-instruments/sound-level-meters/accessories/MM0316.aspx