Firma Ishibashi testuje przekładnie siłowni wiatrowych z użyciem systemu PULSE

 

Największy w Japonii producent przekładni dla siłowni wiatrowych podjął wyzwanie ulepszenia procesu wytwarzania przekładni aby zapewnić ich niezawodność i trwałość. Są to kluczowe czynniki dla uzyskania założonego przez klientów zwrotu z inwestycji.

Procedura testowa firmy Ishibashi jest oparta o analizator PULSE firmy Brüel & Kjær. Pierwszy system został nabyty w 1998 roku a w tej chwili firma posiada cztery systemy PULSE w Japonii oraz jeden w swoim chińskim oddziale.

Firma Ishibashi dostosowuje się do wymagań swoich klientów takich jak Mitsubishi Heavy Industry i wraz z nimi tworzy nowe rozwiązania. To nowe podejście stworzyło potrzebę zainwestowania w swój pierwszy system PULSE z firmy Brüel & Kjær.

Inne typowe, stosowane przez Ishibashi przyrządy firmy Bruel & Kjaer to akcelerometry trójosiowe i sonda natężenia dźwięku. Sprzęt i oprogramowanie PULSE jest używane do prac badawczo-rozwojowych oraz do rejestracji innych ważnych parametrów takich jak temperatura oleju i ciśnienie.

Firma Ishibashi rozszerza swoją działalność poprzez utworzenie spółki Joint Venture w Chinach i założenie firmy w USA w celu serwisowania przekładni turbin wiatrowych. W niedalekiej przyszłości chce również rozszerzyć działalność na inne kraje azjatyckie, poprzez tworzenie spółek Joint Venture oraz spółek własnych.

Firma Ishibashi została założona w 1932 roku jako kuźnia i rozpoczęła produkcję przekładni w 1958 roku. Joint venture z niemiecką grupą Flender przekształciło się w 1989 roku w Flender Ishibashi, co przez 12 lat skutkowało aktywnym transferem wiedzy technicznej.

Dowiedz się więcej o testowaniu przekładni:
http://www.bksv.com/Markets/WindEnergy/WindTurbineGearboxTesting.aspx
Case study Ishibaski:
http://www.bksv.com/doc/bn1186.pdf