4527 – Akcelerometr do długookresowej pracy przy temperaturach do 180°C

 

Akcelerometry

Akcelerometry to niewielkie urządzenia o bardzo szerokich możliwościach. W praktyce ich zadaniem jest pomiar przyspieszenia. Masa sejsmiczna wbudowana w akcelerometrze jest pobudzana do drgań deformując kryształ piezoelektryczny w nim zawarty. W zależności od stoponia deformacji kryształu jest wytwarzany sygnał ładunkowy / napięciowy proporcjonalny do poziomu przyspieszenia drgań.

akcelerometr, akcelerometryW naszym asortymencie znalazły się wysokiej jakości akcelerometry o zróżnicowanych parametrach technicznych – zarówno w odniesieniu do czułości pomiaru, jak i częstotliwości oraz temperatury.  Oferujemy zarówno urządzenia przeznaczone do konkretnych zastosowań, jak i takie o charakterze ogólnym.

Szczególnie polecamy wybrane typy akcelerometrów:

  • Brüel & Kjær opracował nowy trójosiowy akcelerometr CCLD typ 4527 o czułości 10 mV/g, który może pracować długookresowo przy temperaturach do 180°C, co czyni go użytecznym w branży samochodowej przy pomiarach pracy silników.
  • Typ 4527 posiada szeroki zakres dynamiczny, częstotliwości i temperatury, co sprawia, że ten akcelerometr jest odpowiednim do ogólnego zastosowania.  Posiada małą czułość na zakłócenia elektromagnetyczne z powodu niskiej impedancji wyjściowej i bardzo niski poziom szumów własnych. Wszystko to czyni go wszechstronnym akcelerometrem dla wielu zastosowań.
  • Innym akcelerometrem opartym o ten sam projekt i specyfikację techniczną jest typ 4528-B. Jest to przetwornik wysokotemperaturowy, który dzięki technologii TEDS znacznie skraca czas ustawiania toru pomiarowego. Akcelerometr typ 4528-B może pracować długookresowo w temperaturach do 165°C.

 

Czytaj więcej o 4527http://www.bksv.com/Products/transducers/vibration/accelerometers/accelerometers/4527.aspx

Czytaj więcej o 4528: http://www.bksv.com/Products/transducers/vibration/accelerometers/accelerometers/4528B.aspx