4527 – Akcelerometr piezoelektryczny do długookresowej pracy przy temperaturach do 180°C

 

Akcelerometry

Akcelerometry piezoelektryczne to niewielkie urządzenia o bardzo szerokich możliwościach. W praktyce ich zadaniem jest pomiar przyspieszenia. Masa sejsmiczna wbudowana w akcelerometrze jest pobudzana do drgań deformując kryształ piezoelektryczny w nim zawarty. W zależności od stopnia deformacji kryształu jest wytwarzany sygnał ładunkowy / napięciowy proporcjonalny do poziomu przyspieszenia drgań.

akcelerometr, akcelerometryW naszym asortymencie znalazły się wysokiej jakości akcelerometry piezoelektryczne o zróżnicowanych parametrach technicznych – zarówno w odniesieniu do czułości pomiaru, jak i częstotliwości oraz temperatury. Oferujemy zarówno urządzenia przeznaczone do konkretnych zastosowań, jak i takie o charakterze ogólnym.

Jak wybrać odpowiedni akcelerometr?

Szczególnie polecamy wybrane akcelerometry:

  • Brüel & Kjær opracował nowy trójosiowy akcelerometr piezoelektryczny CCLD typ 4527 o czułości 10 mV/g, który może pracować długookresowo przy temperaturach do 180°C, co czyni go użytecznym w branży samochodowej przy pomiarach pracy silników.
  • Typ 4527 wyróżnia szeroki zakres dynamiczny, częstotliwości i temperatury, co sprawia, że ten akcelerometr jest odpowiednim do ogólnego zastosowania. Wykazuje również małą czułość na zakłócenia elektromagnetyczne z powodu niskiej impedancji wyjściowej i bardzo niski poziom szumów własnych. Wszystko to czyni go wszechstronnym akcelerometrem dla wielu zastosowań.
  • Inny akcelerometr piezoelektryczny oparty o ten sam projekt i specyfikację techniczną to typ 4528-B. Jest to przetwornik wysokotemperaturowy, który dzięki technologii TEDS znacznie skraca czas ustawiania toru pomiarowego. Akcelerometr typ 4528-B może pracować długookresowo w temperaturach do 165°C.

 

Poznaj bliżej akcelerometr piezoelektryczny 4527http://www.bksv.com/Products/transducers/vibration/accelerometers/accelerometers/4527.aspx

Poznaj bliżej akcelerometr piezoelektryczny 4528: http://www.bksv.com/Products/transducers/vibration/accelerometers/accelerometers/4528B.aspx

Potrzebny Ci nie tylko akcelerometr piezoelektryczny, ale również inne rozwiązania z obszaru pomiarów oraz analizy dźwięku i drgań? Skontaktuj się z naszymi doradcami, a udzielimy Ci fachowej porady technicznej.